- Hulladékszállítási tájékoztatók
Balassagyarmat
Csesztve
Csitár
Dejtár
Hollókő
Hugyag
Iliny
Ipolyszög
Ipolyvece
Nagylóc
Nógrádsipek
Őrhalom
Patvarc
Szécsény
- Vegyes hullladék szállítási napok - Települések
Összetörték a kukámat!
Telefonos bejelentés érkezett az ügyfélszolgálatunkra, hogy összetörtük az ürítésre kihelyezett kukát. Dühöngve kér értékelhető megoldást ügyfelünk, ugyanis a szomszéd látta, hogy „odacsaptuk” a kukát, aminek korábban semmi baja nem volt. Megnyugtatóan sorolja az ügyfélszolgálati munkatársunk a további teendőket, kimegyünk a helyszínre, megvizsgáljuk, ha lehet, megjavítjuk.
De mi is történt, ha az érzelmeket lefejtjük a történetről?
Nem akarjuk tönkre tenni a kukákat, miért is tennénk, hiszen ez a munkaeszközünk…
1. A kuka a használat során fog tönkremenni. Mint a cipőnk, a lábosunk. Mivel mi, a kukások dolgozunk vele (húzzuk, emeljük, illesztjük, ürítjük), ezért nagy eséllyel a kollégák kezei között keletkeznek a sérülések.
2. Nem célunk pl. a kukák oldalának döngetése, hogy a beragadt szemét kiürüljön, a kuka földre ejtése, mert az illesztőfül már rég az enyészeté, vagy a fedélnek a rakodótérbe darálása, ami abból adódik, hogy a csavarok, stiftek már nem látják el a feladatukat. Mégis, ha valamikor, akkor ez az ürítés során fog megesni.
3. A kukák –amennyiben jó minőségű anyagból készültek és megfelelő méretűek az ürítőszerkezethez való illesztéshez- az állásban is tönkremennek a fagy és az ultraibolya sugárzás következtében, ha műanyagból vannak, a fémkukákat pedig megeszi a rozsda.
4. A gyártók egy év (1 év!) jótállást vállalnak a ma már elterjedtebb műanyag kukákra. Ezt fejeli meg önkéntesen a Balassagyarmati Városüzemeltetési NKft. azzal, hogy az általunk bérbe adott edényeket, amennyiben az a használatából eredően sérül meg, akkor díjmentesen kicseréljük.